Java Uygulamarında App ID ile Kullanıcı Yönetimi

December 3, 2020 3:00 pm MSK

Herkese Merhaba,

Bir IBM Developer Serisi ile daha birlikteyiz.

Dünyada en çok kullanılan 3 dilden birisi olan JAVA, her alanda karşımıza çıkmakta. Server-side yazılımlardan IoT’ye kadar uzanan bu programlama dili, dünyadaki en çok iş ilanına sahip dil olarak da zirveyi korumakta.

Bir uygulama geliştirirken en önemli alanlardan birisi olan “Authentication” ve “Authorization”, yani kimlik doğrulama ve izin yönetimi konusu da gelişen güvenlik süreçlerinde giderek daha önemli bir alan kaplamakta.

IBM Cloud™ App ID, sıfır kod değişiklikleri ile web ve mobil uygulamalara kolayca kimlik doğrulaması eklemenizi sağlar ve yeniden devreye alma gerektirmez. Kimlik için altyapı oluşturma, çeşitli konumlarda kullanılabilirlik sağlama ve uyumlulukla ilgili düzenlemeleri onaylama gibi konularda artık endişe etmenize gerek yok. Bunun yerine çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA), tek oturum açma (SSO) ve kullanıcı tanımlı parola ilkeleri gibi gelişmiş güvenlik yetenekleriyle uygulamalarınızı geliştirin. Kullanıcıların kendi hesaplarını yönetmelerini sağlamak için App ID’nin ölçeklenebilir kullanıcı kayıt defterini de kullanabilirsiniz.

Bu workshopta, IBM Cloud™ App ID servisini ücretsiz deneyimleyeceğiz ve JAVA uygulamamız ile entegre edeceğiz. Workshop sonunda:

– JAVA Liberty Back-end uygulaması konfigürasyonu,
– IBM Cloud™ App ID servisi
– IBM Cloud™ Cloud Foundry servisi
– IBM Cloud™ DevOps servisi

konularında tecrübe kazanacaksınız.

IBM Cloud hesabınız yoksa aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz.
https://ibm.biz/BdqNpi

IBM Cloud hesabı oluşturmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz
https://ibm.biz/hesapyaratma

Ayrıca, IBM Cloud Developer Advocacy takımı olarak veri bilimi, makine öğrenmesi ve mikroservis teknolojisi hakkında oluşturduğumuz videolara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL_0k6tw1cDw5YcXvu1cL_geudacv9Tg7M

Workshopımıza katılım ücretsizdir.

Important Note: The webinar will be held in Turkish!

Görüşmek üzere!

“By registering to this event, you acknowledge this video will be recorded and consent for it to be featured on IBM media platforms and pages”

Legend