Kafka Nedir? Temel Bir Kafka Servisini Deneyimleyin! – IBM Developer

Join the Digital Developer Conference: AIOps & Integration to propel your AI-powered automation skills Register for free

Kafka Nedir? Temel Bir Kafka Servisini Deneyimleyin!

February 4, 2021 3:00 pm EEST

Herkese Merhaba!

Apache Kafka, gerçek zamanlı veri akışlarını işlemek için bir olay akışı yazılım platformudur. Yayınlama-abone olma mesajlaşma modelini temel alır ve hataya dayanıklı, ölçeklenebilir, yüksek verimli ve düşük gecikme süreli olacak şekilde tasarlanmıştır. Kafka, LinkedIn’de bir proje olarak başladı ve daha sonra benimsenmesini kolaylaştırmak için açık kaynaklı oldu. Scala ve Java’da yazılmıştır ve açık kaynak Apache Software Foundation’ın bir parçasıdır.

Bu workshopta, IBM Cloud üzerinde, ücretsiz olarak deneyimleyebileceğimiz, Kafka altyapılı IBM Event Streams servisini kullanacağız.

Workshop için gerekenler:

– Ücretsiz IBM Cloud Hesabı

IBM Cloud hesabınız yoksa aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz.

https://ibm.biz/BdfRAg

 

IBM Cloud hesabı oluşturmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz
https://ibm.biz/hesapyaratma

Ayrıca, IBM Cloud Developer Advocacy takımı olarak veri bilimi, makine öğrenmesi ve mikroservis teknolojisi hakkında oluşturduğumuz videolara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL_0k6tw1cDw5YcXvu1cL_geudacv9Tg7M

Webinara katılım ücretsizdir.

Important Note: The webinar will be held in Turkish!
Görüşmek üzere!

“By registering to this event, you acknowledge this video will be recorded and consent for it to be featured on IBM media platforms and pages”

Legend