OpenShift Üzerinde Cloud-native Uygulama Geliştirme

December 12, 2020 1:00 pm EEST

Herkese Merhaba!

Bir “Build Smart on Kubernetes World Tour” etkinliğiyle yine sizlerleyiz.
Bu etkinlik serileri, geliştiricilere, workshoplarla ve eğitimlerle innovatif ve hızlı geliştirme yapmalarını sağlayacak altyapıları ve ortamları deneyimlendirmeyi hedefliyor.
Bu etkinlik serileriyle ilgili daha detaylı bilgiyi https://developer.ibm.com/openshift-world-tour/ linkinden alabilirsiniz.

Dünyada en çok kullanılan 3 dilden birisi olan JAVA, her alanda karşımıza çıkmakta. Server-side yazılımlardan IoT’ye kadar uzanan bu programlama dili, dünyadaki en çok iş ilanına sahip dil olarak da zirveyi korumakta.

Quarkus, kendisini “En iyi Java kütüphaneleri ve standartları temel alınarak oluşturulmuş, OpenJDK HotSpot ve GraalVM için tasarlanmış, Kubernetes Native Java Stack” olarak tanımlıyor. Mikroservis mimarisinin ve konteyner uygulamlalarının giderek arttığı bu dönemde, Kubernetes uyumlu bir Java Stack’i Java dünyasının yeni atılımı olacaktır.

Bu etkinliğimizde OpenShift teknolojisi üzerine, Java diliyle yazılmış bir Cloud-Native Uyguluma yönetiminin nasıl olacağını deneyimleyeceğiz. Odaklanacağımız teknolojiler:
– Quarkus
– Open Liberty
Bu teknolojileri kullanarak Java Mikroservis uygulaması nasıl oluşturulur ve canlıya alınır birlikte deneyimleyeceğiz.

IBM Cloud hesabınız yoksa aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz.
https://ibm.biz/BdqNpX

IBM Cloud hesabı oluşturmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz
https://ibm.biz/hesapyaratma

Ayrıca, IBM Cloud Developer Advocacy takımı olarak veri bilimi, makine öğrenmesi ve mikroservis teknolojisi hakkında oluşturduğumuz videolara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL_0k6tw1cDw5YcXvu1cL_geudacv9Tg7M

Webinara katılım ücretsizdir.

Important Note: The webinar will be held in Turkish!
Görüşmek üzere!

“By registering to this event, you acknowledge this video will be recorded and consent for it to be featured on IBM media platforms and pages”

Legend